07 Ekim 2019

Web Tasarım Fiyatları İçin Etkileyici Faktörler

Web Tasarım Fiyatları İçin Etkileyici Faktörler

Web sitelerine yeni bir çehre kazandırmakla birlikte hem kullanıcının ve hem de arama motorlarının daha fazla dikkatini çeken web tasarımları, web sitesinin işlevselliği konusunda da büyük önem arz eden çalışmaların başında gelmektedir. Web tasarım fiyatları için etkileyici faktörler başlıklı bu yazımızda, web tasarımındaki ücret farklılıklarının nedenleri hakkında bilgiler verdik.

Yapılan tasarımın fiyatlarının sabit olmaması, çalışma kapsamında istenilen özellik ve çalışmayı yapan kişi ya da firmanın profesyonel tasarım çalışmasına bağlı olarak değişebilmektedir. Bu nedenle yaptırmayı planladığınız tasarım için, tasarımcıya detaylarıyla bilgi vererek fiyat almak daha net bilgi almanıza yardımcı olacaktır.

Web Tasarım Fiyatları İçin Etkileyici Faktörler

Profesyonellik

Herkes profesyonel olduğunu iddia etse de, tasarım işleri için ciddi anlamda profesyonelce hizmet veren kişi ya da firmalar sonrasında sorun yaşamayacağınız nitelikte büyük emeklerle işlerini yaptıkları için, doğal olarak fiyatlarında farklılıklar olabilecektir. Tasarım sadece müşterinin gördüğünden ibaret olmayıp, birçok kod yapısının ve farklı çalışmanın bir araya gelmesiyle yapılmaktadır.

Bu nedenle profesyoneller sadece müşterinin hoşuna gidecek bir görüntü değil, aynı zamanda arama motorlarını da düşünerek çalışma yapma eğilimindedir. Elbette ki profesyonellerde, uygun fiyata tasarım hizmeti verebilmektedir.

Özgünlük

Web tasarımı fiyatları için etki eden faktörler arasında, tasarımın özgün olması da ilk sıralarda yer alan etkenlerden birisidir. Sadece sizin sitenize özgün bir tasarımın yapılması demek, sil baştan bir çalışmanın yapılması demektir. Yani daha fazla emek olması nedeniyle, fiyatları da doğal olarak farklı olacaktır. Hazır tasarımlardan satın almak maliyet açısından daha uygun olsa da, arama motorları açısından özgün bir web tasarımı yaptırmak uzun vadede çok daha kazançlı bir durumdur.

İşlevsellik

Tasarımın sadece görsel amaçla yapılması, web sitesini geliştirmek isterken gerilemesine neden olabilecek bir tutumdur.

Yapılan bir tasarım çalışması ziyaretçinin gözüne hoş geldiği kadar, işlevsel bir yapıya da sahip olmalıdır. Ziyaretçinin sayfalar arasında daha rahat gezinmesine imkân vermeli, kafa karıştırıcı özelliklerden kaçınılmalıdır. Bu anlamda istediğiniz ek özellikler, web tasarım fiyatları için etkileyici faktörler arasındadır.

Ek Özellikler

Başta logo tasarımı olmak üzere talep edeceğiniz ek özellikler, web tasarım fiyatları ile birlikte değerlendirilmek yerine ayrı değerlendirilmelidir. Bunun gibi tasarıma eklenecek ek özellikler ve istekler, fiyatları artıracaktır. Logo tasarımı sadece tasarıma özgü olmayıp, farklı alanlarda da kullanılabilecek vektör çalışmalardan birisidir. Şayet henüz bir logonuz yoksa, öncelikle logo tasarım çalışmasının yapılması daha avantajlı olacaktır.

Web tasarımı fiyatları için etki eden faktörler hakkında aklınıza takılanları ya da söylemek istediklerinizi, aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere ileterek daha kapsamlı bilgiler alabilir ve diğer ziyaretçilerimizin istifadesine sunabilirsiniz.