Web Yazılım

Özel Web Yazılımı İle Hızlı Yükselin

Günümüzde internet ve bilişim teknolojilerinin önemli ölçüde gelişmesiyle birlikte, özel web yazılımı için kullanılan teknolojilerde de önemli ölçüde gelişme yaşanmaya başlandı. İçeriği ne olursa olsun web sitesi kurulumlarında genellikle hazır yazılımlar tercih edilirken, ciddi bir projeye başlamak ve marka olma yolunda adım atmak isteyen kişi ya da kurumlar, özel yazılımları daha çok tercih etmektedir.

Hazırlanan yazılımlar tamamen kişinin isteğine hitap edecek özelliklere sahip olsa da, Google arama sonuçlarına dolaylı yoldan etki etmektedir. Bu etkinin neler olduğunu, aşağıda bulabilirsiniz.

 

Özel Web Yazılımı Arama Sonuçlarına Nasıl Etki Eder?

Tüm arama motorları da aynı algoritma üzerinden çalışıyor olsa da, özellikle ülkemizde ve dünya genelinde en fazla kullanılan arama motoru olan Google, özgünlük konusuna büyük önem vermektedir. Arama motoru yetkililerinin bahsettiği özgünlük ülkemizde birçok web sitesi sahibi tarafından içerik olarak algılanıyor olsa da, aslında burada kastedilen genel anlamda bir özgünlüktür.

• Web yazılım özgünlüğü
• Metin içerik özgünlüğü
• Görsel içerik özgünlüğü
• Web tasarımı özgünlüğü
• Fikir ve format özgünlüğü
• Ve hatta hosting özgünlüğü

Kısacası bir web sitesi bir araya getiren tüm öğelerin, mümkün olduğu kadar benzersiz özelliklere sahip olması arama motoru sonuçları için oldukça önemlidir. Ülkemizde açılan web sitelerinin tamamına yakını, seri halinde satılan web yazılımları kullanmaktadır. Yani yazılımcının bir kez hazırladığı lisanslı bir web sitesi yazılımı, yüzlerce hatta binlerce kişiye birkaç dakika içerisinde satılmaktadır. Ücretsiz yazılımlarda yine aynı şekilde, on binlerce sitede kullanılmaktadır.

Google ise, en iyi kullanıcı deneyimi için her şeyin özgün yani diğer sitelerden farklı olmasını beklemekte ve buna dikkat eden sitelere daha fazla önem vermektedir.

Özel tasarlanan bir web yazılımı hem sitenin genel ihtiyaçlarını tam karşılaması, hem de arama motoru sonuçlarında iyi bir yer edinilebilmesi açısından büyük bir öneme sahiptir. Özgünlük konusuna dolaylı bir şekilde değinecek olursak, Facebook benzeri bir site kullanıcılarında gözünde fazla bir yer edinemeyecektir. Ancak basit ama farklı özelliklere sahip tamamen özgün konsepte yayın yapan Twitter, kısa bir sürede devlet başkanları da dâhil olmak üzere herkesin kullandığı bir platform haline dönüşecektir.

Yani daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve arama motoru sonuçları için tüm unsurların benzersiz olması, kurulacak sitenin hızlı bir şekilde insanlar arasında popüler olmasını sağlamakta ve arama motorları buna daha fazla değer vermektedir.

Nasıl Başlayabiliriz ?

Etikon Bilişim olarak incelediğiniz hizmet veya başka bir hizmetimiz için genel başlangıçta izlediğimiz adımları aşağıda görebilirsiniz.

Araştırma ve Planlama

Önce sizi dinliyor ve ihtiyacınızı tam olarak öğreniyoruz. Sonrasında ise rakip analizi vb. araştırmalarımızı yapıp, neler yapabileceğimiz durumunu bir rapor haline getiriyoruz.

Konsept & Tasarım

Oluşturduğumuz rapora göre beraber bir konsept belirliyor ve bu konsept çerçevesinde size tasarım sunularımızı yapıyoruz.

Testler & Uygulama

Daha sonrasında ise uygulamamıza ve/veya tasarımımıza başlıyor belirlenen tarihlerde sunum ve proje gerçek yayını öncesi testlerimizi yapıyoruz

Yayın & Mutluluk

Başarılı bir test ve uygulama sürecinin sonunda ise gerçek ortam yayınına ve/veya baskısını gerçekleştiriyoruz. Hepsi bu kadar basit ama etkili bir süreç işte :)